Smycz – odpowiedź jest prosta*

Bardzo lubię smycze 😉 Skórzane. Robić 🙂

I chwosty do nich. Chwosty mogą być też niezależne – dopinane na karabinku.

Każdą torebkę wyposażam w smycz. Można nią przypiąć „cenności” do uszka w środku torby, żeby nie zginęły lub żeby ich nie „zginięto”;-) Klucze, porfele. Jeżeli na smyczy jest klucz albo portmonetka to łatwiej ją też w torebce znaleźć. Wcale nie trzeba odpinać, żeby wykorzystać. Wiadomo, w którym miejscu są przypięte, więc wystarczy pociągnąć za smycz, żeby wydobyć z torby.

Chwosty, oprócz niewątpliwej urody i dotykowego wdzięku, poprawiają również ergonomię przedmiotów. Zawsze mam jeden przypięty do telefonu. Kiedy piszę esa chwost trzymam w ręce, telefon nie przeważa, bo gdzie indziej ma środek ciężkości. Chwost z metalizowanej skóry pobłyskuje w czeluści torebki pomagając znaleźć telefon lub po prostu sprawdzić czy on w tej torebce jest. Chwost przypięty do małych kluczyków do skrzynki pocztowej zabezpiecza przed zgubieniem. Bo niby dlaczego niepozorne kluczyki nie mogą być pięknie przyozdobione???

Dobrze zrobiony skórzany chwost to jest jednak chwila pracy. Ręczne nacięcie frędzli, ścienianie, stopniowanie, mocowanie do uchwytu. Dobrze zrobiony jest wieczny. Przypięty do uchwytu torby kołysze się razem z nią i dodaje życia. Jest jak biżuteria dla torebki.

Na zdjęciach moje smycze i chwosty. Czarny ze smyczą – do samochodu – ma już siedem lat i jest tylko lepszy. Obok różne breloki „emerytowane” już  – oraz chwost własny telefonu z metalicznym deseniem ;-))))) Niżej – smycz z torby dla Basi, ze skóry w kolorze taupe z czarnymi brzegami. U dołu torba z chwostem dekoracyjnym.

klama torby szyte ręcznie smycz czarna

klama torby szyte ręcznie smycze

klama torby szyte ręcznie smycz czarna i taupe

klama torby ręcznie szyte z chwostem

* tytuł jest cytatem z piosenki Maanamu

1 komentarz do “Smycz – odpowiedź jest prosta*

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s